Aktuálne udalosti
Ešte aj dnes sa v jedálničku niektorých rodín našej obce nachádzajú jedlá, ktoré sa kedysi bežne varili v každej domácnosti, no dnes ich môžeme označiť za starodávne, podľa mladých za prežité. Avšak tieto jedlá by aj dnes mali mať svoje miesto v našom jedálničku. Jednoduché na prípravu, avšak na druhej strane bohato spĺňajú požiadavky na chutné jedlo.
Návštevníci tohto netradičného podujatia budú mať možnosť nielen ochutnať jedlá, ako napríklad: štiarc, škorce, halušky s "pundzalou" , ako aj omáčku z čerstvej pŕhľavy, či šťavela alebo brusníc, ale aj zúčastniť sa ich prípravy, odpísať si recepty alebo vymeniť skúsenosti.
Na spestrenie podujatia vystúpi detský folklórny súbor Drienka. Aj takouto formou chceme oživiť tradície našej obce a ukázať mladej generácii, že život v minulosti bol možno často krát ťažší, ale nechýbala mu pestrosť, živosť a srdečnosť.

Projekt je verejný, otvorený pre všetkých Mošteničanov, ale aj návštevníkov, ktorých podujatie k nám priláka.

Dňa
22.7.2017
usporadúva TJ Sokol Moštenica už osemdesiaty druhý ročník najstaršieho volejbalového turnaja mužov.

Všetci ste srdčene vítaní.


V povojnovom období vyrástla najkvalitnejšia generácia volejbalistov, ktorí reprezentovali Československo doma i v zahraničí. Bol to Bohuš Golian, Miroslav Strečok, Miroslav Golian, Alexander Tončík, Jozef Oborčok, Jozef Murgaš, Mikuláš Šimko a Ivan Prošovský.

V rokoch 1935-1956 sa v Moštenici konali turnaje za účasti najlepších mužstiev z celého Slovenska. Telovýchovná jednota dostala pomenovanie Sokol Moštenica.
Napísali o nás

teraz.sk
volejbal.sk
noviny.sk
tvhronka.skfoto: Marek Mackovič